تبلیغات
وبلاگ تخصصی کاویان رجبی - Anathema
در نظرسنجی شرکت کنید

Anathema

سه شنبه بیست و هشتم دی 1389 09:00 بعد از ظهر

نویسنده : ali maleki
ارسال شده در: ویدئو و صوتی گیتار ، راک ،

 

در سال ۱۹۹۰ دو برادر اهل لیورپول به نامهای دنی و وینسنت کاوانا که از کارهای دو گروه معروف سبک دوم متال آن زمان به نامهای My dying bride و Paradise lost الهام میگرفتند تصمیم گرفتند تا گروهی به نام Pagan Angel را به کمک Darren White (خواننده) و Duncan Patterson (بیسیست) تاسیس کنند و به سبک کلاسیک دوم متال گرایش پیداکردند.

 در همان سال آنها اولین آلبوم دموی خود را به نام 'AN ILIAD OF WOES' در یک استودیوی محلی ضبط کردند.مدتی بعد از انتشار این آلبوم آنها تصمیم گرفتند نام گروه را به Anathema (ملعون , طرد شده از طرف خدا و  کلیسا) تغییر دهند. گروه کم کم در شهر به سبب نزدیکی سبکشان به گروه Pradise lost شناخته شدند و پس از چندی نام آنها در اروپا هم شناخته شد و در جولای 1991 گروه به این فکر افتادند تا به همان استودیوی محلی بروند و آلبوم دموی دوم خود را به نام 'ALL FAITH IS LOST'  ضبط کنند.

 که این آلبوم در آن زمان به شدت مورد توجه مجلات و طرفداران و ... قرار گرفت .

در سال 1992 آناتما با کمپانی PEACEVILLE RECORDS برای تهیه چهار آلبوم قرارداد بست که با انشار  آلبوم 'THE CRESTFALLEN EP' (سر افکنده) در نوامبر 1992 شروع شد و سپس گروه به همراه گروه آمریکایی Cannibal Corpse یک تور کنسرت در انگلستان برگزار کردند و نشان دادند که از توانایی بالایی برای اجراهای زنده برخوردارند.

در فبریه 1993 آناتما اولین آلبوم بلند مدت خود را به نام 'SERENADES' ( ترانه هایی که عاشق زیر پنجره خانه معشوقه اش می خواند) منتشر کرد و اولین ویدئوی آنها به نام  sweet tears از MTV پخش شد و با این آلبوم آناتما توانست توجه منتقدین را به خودش جلب کند و مجله معروف Kerrang یک شماره را به معرفی این گروه اختصاص داد و  همچنین عنوان آلبوم ماه Metal hammer  را بدست آورد و برای اولین بار تور کنسرت اروپای خود را در سال 1994 تمام کرد و برای ضبط آلبوم کوتاهی به نام  Pentecost III (جشنواره ای مسیحی که در هفتمین یکشنبه بعد از عید پاک بر گزار می شود) به آکادمی استودیو در سوییس رفتند.

 

 اما انتشار این آلبوم تا سال 1995 به تاخیر افتاد زمانی که گروه در حال ضبط دومین آلبوم بلند خود بودند و در این هنگام خواننده گروه Darren White تصمیم به ترک گروه گرفت و این آغاز یک تحول بزرگ در گروه بود بطوریکه Vincent Cavanaghگیتاریست گروه , خوانندگی را به عهده گرفت و آناتما برای اجرای تور کنسرت خود در انگلستان آماده شد.

 

آلبوم جدید آناتما ' THE SILENT ENIGMA' (معمای خاموش) نام داشت گه در اکتبر 1995 منتشر شد و موفقیت بزرگی بدست آورد.خصوصا به به خاطر افراد جدید و اینکه طرفداران گروهی رشد یافته را می دیدند که به همراه ملودیهایی سیاه از تنظیمهای ارکسترال استفاده می کند و خواننده گروه نسبت به قبل دارای سبک زیباتری است.

 

 

 آلبوم بعدی گروه 'ETERNITY' ( ابدیت ) در سال 1996 منتشر شد و از لحاظ موسیقی نسبت به گذشته پیشرفت زیادی کرده بود , مخلوطی از سازهای اتمسفریک و ملودی ( که بسیار شبیه PINK FLOYD بود) و صدایی که کاملا با سبک جدید و سنگین گروه همخوانی داشت

باعث بوجود آمدن آلبومی بی حس کننده شده بود. بعد از  انتشار این آلبوم گروه برای اجرای کنسرتهایی در اروپا راهی شد.

در سال 1997 درامر گروه John Douglas از گروه جدا شد و Shaun Steels به جای او به گروه پیوست و گروه به مناسبت دهمین سال تاسیس گروه سه ترانه one of The Few و

 Goodbye Cruel World را از پینک فلوید و Better Off Dead را ضبط کرد.

 

در سال 1998 آلبوم 'ALTERNATIVE 4' منتشر شد که نشان میداد جدایی john Douglas تاثیر بدی بر کیفیت موسیقی آناتما داشته و در پایان همان سال john Douglas دوباره به گروه بازگشت .

 

در سال 1999 یک از زیباترین آلبومهای گروه به نام 'JUDGEMENT' ( داوری ) منتشر شد که با استقبال بی نظیری مواجه شد و  یکی از ترانه های این آلبوم به نام

 Parisienne Moonlight توسط Lee Douglas ( خواهر درامر گروه ) خواننده شد که دارای شعری سیاه است واز لحاظ اواز قابل تحسین است.

 

 

در سال 2001 آلبوم 'A FINE DAY TO EXIT' منتشر شد و بیسیست گروه از گروه جدا شد و کمی بعد Jamie Cavanagh به جای او به گروه پیوست.

در سال 2003 آلبوم ' A Natural Disaster ' منتشر شد که اوج پختگی گروه در سبک atmospheric/alternative rock  است و همچنین در این آلبوم هم دوباره از صدای

 Lee douglas استفاده شد .

 

 

دانلود اجرای زنده اهنگ angelica که به نظر من واقعا ملودی فوق العاده ای داره :

 

Anathema_Angelica.mp3

  
parisienne moonlight که خوانندش همون خواهر درامر گروهه و واقعا عالی میخونه :

07-Parisienne Moonlight.mp3

دانلود اهنگ Destiny  ارامش عجیب همراه با به فکر بردن شنونده طوری که خودت رو توی یه دنیای دیگه حس میکنی:

http://www.4shared.com/audio/1bkpSQfK/10-Destiny.html

اهنگ Anyone-Anywhere :

http://www.4shared.com/audio/FIgbtiY9/12-Anyone_Anywhere.html

اهنگ Deep :

http://www.4shared.com/audio/6dejIlKX/deep.html

درباره ی این مطلب نظر بدهید : : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه بیست و پنجم بهمن 1389 11:54 بعد از ظهر