تبلیغات
وبلاگ تخصصی کاویان رجبی - زندگی نامه گروه Pink floyd و دانلود جند نت و اهنگ از این گروه
در نظرسنجی شرکت کنید

زندگی نامه گروه Pink floyd و دانلود جند نت و اهنگ از این گروه

شنبه بیست و هفتم آذر 1389 05:59 قبل از ظهر

نویسنده : kavian rajabi
ارسال شده در: ویدئو و صوتی گیتار ، راک ،
پینک فلوید ( Pink Floyd ) درسال ۱۹۶۵ به رهبری سید برِت _ نوازنده گیتار _ شروع به کار کرد و در دهه ۷۰ میلادی به اوج شهرت رسید. دیگر اعضای گروه راجر واترز (گیتار بیس) _ ریک رایت (کیبورد) و نیک میسن (درام) بودند.
بعد از اسامی مختلف مثل T- set و Screaming Abdabs بالاخره نام گروه به پیشنهاد برت به Pink floyd تغییر یافت كه برگرفته از اسم نوازنده آلبوم جرجیا Pink Anderson  و شورای فلوید است . 
گروه اولین كارهایشان را با همكاری كمپانی Thompson Private Recording با نامهای Lucky love "عشق خوشبخت" و "من یك زنبور ملكه هستم" I am a king Bea ضبط كردند . با نشر این آلبوم توجه سازمان خودیاری كه مركز آن در مدرسه آزاد لندن بود (Landon free school) را به خود جلب كردند . اعضای این موسسه John happy Hapkins و Perte Jenner و Andrew king و  Joe Boyd  بودند . 
شروع به چاپ روزنامه ای به نام International Times نمودند . این روزنامه در 5 اكتبر 1966 در Round house لندن چاپ شد . با كمك این روزنامه بود كهPink Floyd  مهمترین كار خود را عرضه موزیك كرد و آنها در ماههای بعد در كلوپ Ufo كه تازه تاسیس شده بود شوهائی را اجرا كردند . تك آهنگهایشان با شوها خیلی فرق داشتند تك آهنگ Arnold Loyne شماره 20 بریتانیا بود . بازی امیلی را تماشا كنید "See Emily Play" در جولای سال 1967 آهنگ شماره 6 شد . سیبها و پرتقالها "Apples and oranges"  و مرد سبزی "Vegetable man" آخرین جیغت را بكش Scream your last scream تك آهنگهای بعدی بودند .
بالاخره برت در ماه آوریل همان سال از گروه جدا شد و به تنهایی به كار كردن ادامه داد. آنهابا نبودن ترانه سرای اصلی شان باز هم به كار خود ادامه دادند و آهنگهای "كنترل قلب خورشید" را در دست بگیرSet the control for the heart of the sun  و خیلی خوب می شد  "It would be so nice" را اجرا كردند . در آسمان به من اشاره كن "Point me at the sky" اولین آلبوم از سری آلبومهای آنها ساخته Ron Geesin بود . این آلبوم شامل آهنگهای كلاسیك بود كه یكی از برجسته ترین آنها یكی از همین روزها "One of these Days" و آهنگ حماسی (پژواك)  Echoes  نام داشت .
آلبوم قسمت تاریك ماه "Dark side of the Moon" بیش از 25 میلیون كپی فروش كرد كه یكی از پر فروش ترین آلبومها بود .
بعد از آن آهنگ الماس خارق العاده ات را بدرخشان "Shine your Crazy Diamond" در تحسین و تشكر از برت ساخته شد.  بعد از آن آهنگ  سیگار بكش "have a cigar" بود كه Roy Harper آن را ساخت و اوج هنر این گروه محسوب می شود . بعد از انتشار مجدد تك آهنگهای سگها و گربه ها "Cats & Dogs" این گروه بعنوان یكی از موفق ترین گروههای دنیا به خاطر اینكه با جنبش بانك 1967 به مخالفت پرداخت مورد انتقاد قرار گرفت . تك آهنگ آجر دیگری در دیوار ""Another Brick in the wall نه تنها جان دوباره ای به گروه بخشید بلكه آهنگ شماره 1 نیز شد . این موفقیتها دشمنی داخلی كه بین اعضای گروه پیش آورده بود را حل نكرد . دشمنی دیرینه بین وارترز و رایت كه همراه برت گروه را ترك كرد، منتهی به رفتن رایت در سال 1979 شد .

اما مشكلات بخاطر مسائلی مالی و كاری ادامه داشت به طوری كه همه فكر می كردند گروه از هم می پاشد اما با كمال تعجب آلبوم دیگری در سال 1983 منتشر كردند . تك آهنگ Not Now John  آهنگ شماره 30 بریتانیا شد. 1 سال بعد واتر كار خود را به تنهائی ادامه داد . مانسون و گلیمور هم آلبومهای شخصی تولید كردند . اما هیچكدام از اینها به اندازه كار گروهی شان موفق نبود.
در سال 1987 Gilmour و Mason دوباره تصمیم گرفتند كار با یكدیگر با نام Pink floy را شروع كنند . ریك و رایت (Rick & Wright) هم برگشتند اما این بار استخدام قرار دادی شدند . این بار برنامه های آنها مانند قبل موفق نبود. در سال 1994 Division bell را منتشر كردند كه یكی از بهترین آثار گروه شناخته می شود

اعضا:
- سید برت: آواز _ گیتار آکوستیک و الکتریک (۱۹۶۵ - ۱۹۶۸)
- راجر واترز: آواز _ گیتار بیس (۱۹۶۵ - ۱۹۸۵)
- ریچارد رایت: ‍پیانو _ ارگ _ آواز (۱۹۶۵ - ۱۹۸۱ _ ۱۹۸۸ - 2008)
- نیک میسن: درام (۱۹۶۵ - تا کنون)
- دیوید گیلمور: آواز _ گیتار لید (۱۹۶۸ - تا کنون)
- باب کلوز: گیتار لید (۱۹۶۵)

دانلود اهنگ hey you

http://www.4shared.com/audio/H81Ig3mR/01_-_Hey_You.html

دانلود اهنگ Is There anybody out there

http://www.4shared.com/audio/K0EgbT1j/02_-_Is_There_Anybody_Out_Ther.html

دانلود نت hey you

http://www.4shared.com/file/v3n93xt3/Pink_Floyd_-_Hey_You_v5.html
 دانلود نت is there any body out there

http://www.4shared.com/file/gswqCjOq/Pink_Floyd_-_Is_There_Anybody_.html
درباره ی این مطلب نظر بدهید : : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه بیست و ششم بهمن 1389 01:01 قبل از ظهر